allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan


У Константинополі заявили, що ніколи не давали томосу про автокефалію Московському патріархату

Архієпископ Тельміський Йов: Ніколи не було дарування православній церкві в Росії томосу про автокефалію


Представник Константинопольского патріархату, архієпископ Тельміський Йов заявив,  що Фанар ніколи не давав томосу про автокефалію Московського патріархату

За словами Йова, якщо брати історію православної церкви в Росії, то її автокефалія була самопроголошена в 1448 р., коли в Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Константинополя.

"Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано Православній Церкві в Росії Томоса про автокефалію! В 1589-1590 роках Вселенський Патріарх Ієремія ІІ просто нормалізував ситуацію, піднявши цю кафедру на патріарше достоїнство, при тому, що було дозволено Московському архієрею "називатися" патріархом, за умови, що він мав поминати патріарха Вселенського і вважати його "як свого главу і першого", як сказано в грамоті", - заявив архієпископ в інтерв'ю виданню Сerkvarium.

[see_also]

Від погроз до їх реалізації. В УПЦ КП розповіли, на які кроки готова піти РПЦ заради зриву надання автокефалії Українській церкві

Священики без віз і погрози РПЦ. Українська автокефалія розсварила Москву та Константинополь

Питання автокефалії. Хто і як передав Київську митрополію Москві, що з ними сталося згодом і як були ошукані турки

[/see_also]

7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів у рамках підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. Особистими представниками патріарха призначені архієпископ Даниїл Памфілійський з США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Галльський Еммануїл заявив, що призначені до Києва екзархи допоможуть прокласти шлях до автокефалії.

За словами Еммануїла, Константинопольский патріархат, як материнська церква, після глибокого аналізу питання вирішив надати автокефалію Українській православній церкві, і додав, що митрополит Київський канонічно підпорядковувався Вселенському патріарху.

РПЦ висловила різкий протест у зв'язку з призначенням константинопольських екзархів, назвавши це "вторгненням на свою канонічну територію" і пригрозила розривом євхаристичного спілкування.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет очікує створення єдиної помісної церкви в Україні до кінця 2018 року.

В УПЦ МП вже заявили, що не визнають новостворену Українську православну церкву після дарування їй томосу від Вселенського патріарха.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments