allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Лише один з кандидат з трійки лідерів говорить про ЄС і НАТО. В інших – казки про білого бичка

Огризко
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Росія намагається впливати на проведення президентських виборів в Україні, і в цих умовах важливо придивитися до зовнішньополітичних частин передвиборчих програм, аби зрозуміти, куди кожен з претендентів вестиме країну.
Про це в інтерв’ю ІА ZIK заявив екс-міністр закордонних справ України (2007-2009), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко.
Він нагадав, що заданими соціологічних досліджень реальні шанси на успіх мають три кандидати – Зеленський, Порошенко, Тимошенко.
У програмі Зеленського, за словами Огризка, написані загальні фрази, які не мають жодного натяку на конкретику.
«Але є формулювання, які мене особисто насторожують через те, що вони свідчать про деяку необізнаність кандидата з тим, що таке російська зовнішня політика і як вона ведеться. Бо говорити про те, що ми з Росією домовимося, можна маючи два підходи. Або підхід, який базується на міжнародному праві, або капітуляція.
Міжнародне право Росія розтоптала і забула про нього. Тобто сподіватися, що можна про щось домовитися з РФ на засадах міжнародного права, може лише наївна людина, яка не розуміється на тому, що таке Росія. Друга, капітулянтська, опція присутня завжди – про все можна домовитися на умовах ворога. Для мене як для громадянина таких підхід є неприйнятний. Думаю, як і для переважної більшості українців», – наголосив Огризко.
Читайте також: Кого США не хочуть бачити Президентом України: експерт розповів про настрої Вашингтона
Якщо брати кандидатку Юлію Тимошенко, то, додав він, в її програмі взагалі не згадано жодним словом ні ЄС, ні НАТО. Натомість написано, що її партія будуватиме європейську державу. Стосовно Росії сказано, що йтиметься тільки про відшкодування збитків, завданих російською агресією. Але, знову ж таки, немає жодного слова про відновлення територіальної цілісності, про те, що Крим і Донбас мають бути повернуті.
«З цього можна зробити висновок, що кандидатка або не підтримує те, що написано в Конституції (тобто курс на ЄС і НАТО), або не хоче брати на себе жодних зобов’язань у цьому плані. Бо інакше важко пояснити, чому немає жодного слова про це. Як і немає засудження Росії як країни-агресора. Певні заяви про роль Будапештського меморандуму теж нагадують більше розмови про білого бичка, а не реальність, яку маємо сьогодні», – зазначив Огризко.
Читайте також: Ющенко розповів, що буде після президентських виборів
Отже, на його думку, з цього теж можна зробити висновок, що це було «усвідомлене небажання говорити правду або свідоме бажання уникати будь-яких зобов’язань стосовно цього».
«Чи вигідно це Путіну? Безумовно, тому що з такою програмою майбутній потенційний президент скаже: «Я ж не обіцяв, що буду боротися за відновлення територіальної цінності, а буду боротися, щоб Росія нам заплатила, умовно кажучи, відступне за Крим і за повернення Донбасу, а далі вже як карта ляже». Я не думаю, що це в інтересах незалежної України», – підкреслив Огризко.
Якщо брати чинного Президента і кандидата на виборах, то з того, що можна почитати в його програмі, це єдиний з тих трьох кандидатів, який не лише чітко і ясно формулює проєвропейський і пронатівський курс, а й навіть називає дати, коли можна говорити про певні віхи на цьому шляху, додав екс-глава МЗС.
«Вперше говориться про конкретну дату – 2023 рік, коли Україна почне переговори про вступ до ЄС і НАТО. Безумовно, у випадку з НАТО треба спочатку отримати ПДЧ (План дій щодо членства). От нещодавно Президент заявив, що він це питання поставить на черговому саміті НАТО в грудні цього року, якщо буде переобраний. Стосовно Росії він жорство заявляє, що це країна-агресор і що вона має повернути захоплене. Яким чином це зробити – це вже питання, безумовно, наступне, навряд чи в програмі таке можна прописувати. Таким чином, якщо брати ключові, базові речі, то перших два з перелічених кандидатів фактично ставлять під сумнів ті основоположні моменти, про які ми говоримо. Для мене такий підхід не є прийнятний», – підкреслив Огризко.
Повний текст інтерв’ю читайте тут: Огризко: Для Путіна вибори в Україні – це справді час «Ч». Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/03/22/ogryzko_lyshe_odyn_z_kandydat_z_triyky_lideriv_govoryt_pro_yes_i_nato_v_1534747
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments