allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Аварійний Керченський міст РФ використає для усунення Порошенка та ескалації на Півдні, – політолог

Можна припустити, у Росії свідомі того, що Керченський міст руйнується. Тому хочуть звинуватити у цьому українських диверсантів, а потім використати це для атаки на південь України, що завалить рейтинг Порошенка і приведе до влади лояльного Кремлю кандидата. Реалізація такого сценарію, ба, навіть гіршого, можлива, якщо Захід «проковтне» провокацію Росії.
Про це у своєму блозі на «Українській правді» розмірковує політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.
Коли у неділю 25 листопада російський корабель пішов на таран українського буксира, мало хто розумів, що відбувається. А коли під вечір росіяни погналися, обстріляли і захопили в полон нашу корабельно-катерну групу, стало зрозуміло, що коїться щось дуже серйозне. І що самим цим «інцидентом» справа не закінчиться. Або російського агресора буде покарано зусиллями міжнародного співтовариства, або він продовжить свою агресію...
Отож, щоб зрозуміти, що це було потрібно співставити події до інциденту і слова агресора після.
Я б звернув увагу на дві значимі, на мою думку, події листопада 2018 року.
Перша – це так звані вибори, проведені росіянами 11 листопада в ОРДЛО, що укріпили їхній контроль над цими українськими територіями. А друга – поява 20 листопада в мережі інформації про зміщення і загрози руйнування Керченського мосту.
Тому хід думок може бути наступним:
А якщо фото моста із космосу справді щось відображає, якщо це дійсно правда і росіяни про це знають і усвідомлюють? Чи можуть вони допустити, щоб цей міст зруйнувався сам, наприклад, під час весняного льодоходу з Азовського моря у Чорне? Звісно, що ні, це ж «сакральна скрепа» для русского міра, гордість Путіна і надія Криму.
30 листопада на прес-конференції за підсумками саміту G20 у Буенос-Айресі Путін заявив, що начебто російські моряки боялися, що українські катери підірвуть Керченський міст... Розмови про імовірну українську диверсію проти мосту ведуться аж з квітня 2018 року, саме відкриття автомобільного руху по мосту 15 травня відбувалося під цим інформаційним соусом.
Тож напрошується спроба з боку росіян «підірвати» чи мінімально пошкодити свій міст, щоб звинуватити у цьому Україну.
Як я вже згадував, Керченський міст – це дорога сакральна скрепа для росіян, тому є достатнім казус беллі для акції відплати – захоплення Маріуполя, Бердянська, і, можливо, каналу Дніпро-Крим. Бердянська – бо саме там Україна будує воєнно-морську базу, Маріуполя – бо він важливий порт для промисловості окупованої частини Донбасу (версія Фельгенгауера). Або аж Таврійська з Каховською ГЕС і початком Північнокримського каналу. (Версія Ілларіонова).
У Кремлі не вірять у демократичні вибори ні у самій Росії, ні з-за її межами. Тому або їх контролюють (у себе), або активно втручаються (у інших). Тож для того, щоб бути впевненими у поразці Порошенка на виборах, чого неприховано чекає Путін, йому потрібно нанести воєнно-політичну поразку а-ля операції під Іловайськом чи Дебальцевим.
Тому критично важливо, як на «керченський інцидент» відреагує Захід. Якщо неадекватно слабо – взимку буде нова провокація і прямий наступ.
Поки що ситуація невизначена і тривожна. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/12/03/avariynyy_kerchenskyy_mist_rf_vykorystaie_dlya_usunennya_poroshenka_ta_eskalatsii_1461565
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments