allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

І wszystko będzie dobrze...


PGNiG już zaczął dostarczać gaz na Ukrainę


i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały kontrakt na pilne dostawy gazu, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę. Decyzja Gazpromu nastąpiła dzień po wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sporze -Gazprom” – oświadczył w specjalnym komunikacie polski koncern  energetyczny.

„Kontrakt z obowiązuje do końca marca 2018, a jego wolumen wynosi ponad 60 mln m3. Dostawy rozpoczęto dziś o 6 rano poprzez węzeł Hermanowice, który łączy polski system przesyłowy z ukraińskim.” – czytamy dalej w komunikacie.

– Obecna sytuacja związana z dostawami gazu dowodzi, że nasza decyzja o dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia była słuszna. Dzięki partnerom z Polski, kolejna próba Moskwy mająca na celu wykorzystanie gazu jako broni politycznej przeciwko Ukrainie nie powiodła się. Mam nadzieję, że UE i rządy odpowiednich państw członkowskich wezmą tę sytuację pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie Nord Stream 2 – skomentował dyrektor generalny Naftogazu Andrij cytowany przez oficjalną stronę PGNiG.

Wcześniej prezes PGNiG Piotr (na zdjęciu) zapowiadał podjęcie takiego kroku ze strony polskiej spółki.

https://kresy24.pl/pgnig-juz-zaczal-dostarczac-gaz-na-ukraine/

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments