allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

какой из четырех ???

Найтяжчий вибір президента США: Трамп думає, який з чотирьох варіантів йому обрати

Найтяжчий вибір президента США: Трамп думає, який з чотирьох варіантів йому обрати
Законопроект щодо дев’ятого пакету санкцій стосовно Росії вже лежить на столі президента США Дональда Трампа. Політолог-міжнародник Борис Тізенгаузен в ефірі «Громадського радіо» розповів про можливі чотири варіанти дій, які може вчинити президент США в законодавчому полі. Перший: він підписує документ в тому вигляді, в якому йому його подали конгресмени. Тоді можна взагалі забути про дружбу з Москвою на довгі роки. Тим більше, вранці прийшла новина, що Москва застосовує симетричні санкції, не чекаючи підписання документа.

Як зазначив експерт, другий шлях: Трамп не підписує і ветує закон. Це один з найгірших варіантів для Трампа, тому що тоді законопроект повертається до Конгресу, який долає вето Трампа двома третинами голосів, закон все одно приймається, але Трамп отримує величезні проблеми з однопартійцями-республіканцями, недовіра суспільства і нерозуміння з боку виборців. Третій варіант: взагалі нічого не робити. За законами США, якщо законопроект потрапляє на стіл до президента США, і він з ним нічого не робить, через десять днів законопроект автоматично стає законом навіть без підпису Трампа. Це теж дуже поганий варіант, тому що всі розуміють, що законопроект вступив в силу, але Трамп покаже себе боягузливим і безхребетним політиком.

Політолог зауважив, що ще є четвертий варіант: Трамп може ветувати законопроект з позначкою «санкції недостатньо жорсткі». Цю версію озвучив новий спікер Білого дому Скарамуччі. Звичайно, ця версія трохи космічна. Націлена вона абсолютно на інше: відправити документ на доопрацювання і дати Росії певний часовий люфт. Маючи запас часу, російські компанії, перебудують певну структуру, приберуть з засновників людей, які перебувають під санкціями, такими технічними методами росіяни можуть уникнути попадання в цей список. Але це лише недовга відстрочка. І в принципі, Трампу доведеться обґрунтувати перед конгресменами, чому він робить відстрочку, а в результаті все одно доведеться прийняти законопроект.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments