allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

А ЦЕ , ЩОБ ПАМ'ЯТАЛИ НА ВІКИ !!!

читайте історію і робіть висновки, щоб не повторилася фатальна осінь 1919-го, коли Україна зникла

Журналіст: читайте історію і робіть висновки, щоб не повторилася фатальна осінь 1919-го, коли Україна зникла
Відомий український журналіст і дослідник Дмитро Вовнянко на своїй сторінці в Facebook провів невеличкий екскурс в історію, нагадавши українцям про те, що для того, щоб стати частиною ЄС і змусити себе поважати треба мати сильну, єдину державу, а не чекати постійної допомоги від так званих союзників. Як пише журналіст, у жовтні 1918 року новостворена юна незалежна Україна стикнулася з чималою проблемою. Вона була вже визнана Німеччиною, Австро-Угорщиною і низкою країн в тій чи іншій мірі до них союзних, але – саме ці країни щойно програли Першу Світову війну. Паном ситуації ставали країни Антанти, тобто Англія і Франція, а для них Україна була: сепаратистським утворенням, що самочинно відділилася від Російської Імперії та союзником щойно розгромленої Німеччини.

За словами Дмитра Вовнянка, країни Антанти не бажали мати справ з будь-якими сепаратистами. Вони були готові були мати справу лише з тим, хто виступав від імені їхнього союзника – Росії, при чому не монархічної Росії, а від імені Росії ім. Тимчасового уряду – демократичної. «Під такий тюнинг жваво вліз Денікін. Водночас Антанта взяла курс на підтримку таки новоствореної держави – Польщі. Чхати хотіли країни Європи на право націй на самовизначення. Їхньою метою було створення держави-противаги Німеччини і посилення Росії з Денікіним. Україна в ці плани не входила ніяким боком. Нічого особистого – чиста політика», – написав журналіст. Він додає, що адміністрація гетьмана Скоропадського розуміла все це, і пішла на переговори з французами, саме Франція курирувала цю частину території, намагаючись «вигризти» найбільш сприятливі для себе умови. Переговори було в розпалі і кожна сторона вдавалася до певних дипломатичних маневрів. Власне – одним з таких маневрів була гетьманська «Грамота про федерацію з Росією» - гетьман намагався перехопити Денікіна право виступати від імені Росії демократичної і примусити Денікіна Україну визнати, але – протигетьманське повстання. Міністри гетьмана пояснювали Винниченку і Петлюрі складність становища і те, наскільки хитким було становище України. Ба-більше. Представник Франції Еміль Ено, значно перевищуючи свої повноваження, вимагав від Винниченка Петлюри порозумітися з гетьманом і виробити спільну політичну лінію, але Винниченко з Петлюрою з того лише реготали. Перемога над гетьманом обернулася новим лихом – в Україні увірвалися більшовики. Тепер вже Петлюра кинувся шукати контактів з Францією. Курені Запорізького корпусу задкували до Дніпра, його командувач полковник Болбочан благав про підкріплення, Петлюра дурив йому голову що от-от прибудуть три французькі дивізії.

Як пише блогер, а в той самий час, представники Франції в Одесі відверто давали зрозуміти посланцям Петлюри – Україна для них ніхто і звати її ніяк. Шанс був змарнований, і розглядати Україну у будь-якій формі Антанта більше не бажала, бо навіщо їм непередбачувана, буйна, бездумна Україна? Директорія УНР міняла кабінет за кабінетом, але кожен отримував ту саму відповідь. Врешті решт, коли один з українських дипломатів у відчаї кинув представникам Британії: «Невже ви нам взагалі не лишаєте вибору?», той глузливо відповів: «Чому ж? Лишаємо. Обирайте – бути з Росією чи бути з Польщею?». Дмитро Вовнянко наголошує, що навіть, коли армія УНР конала від тифу, британці натиснули на уряд Румунії і та заблокувала вже закуплені урядом УНР ліки. Осінь 1919 року для української армії стала фатальною. Україна зникла. «Думаєте Франція і Британія діяли так, бо вони вилупки, потвори і бузувіри? Ні, вони просто реалізовували свою політичну лінію. Їхніми союзниками були Польща Пілсудського і ЗСПР Денікіна. Обидві мали проблеми з Україною – Англія і Франція допомогли їм цю проблему вирішити. Ласкаво прошу в світ реальної, а не солодко-ілюзорної політики. Гадаєте це не може повторитися? Європейські ділки уже зараз докладають неймовірні зусилля, аби з Росії були зняті санкції за Донбас, а бажано – і за Крим. Європейським ділкам санкції псують бізнес. Європейські ділки розважливо нагадують, що частина німецької і фінською території так само знаходяться під російською окупацією, але чомусь Німеччина і Фінляндія цю проблему тягнуть на власному горбу самі. Чи не забагато честі оцій Україні?», – резюмував журналіст.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments