allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Литва затвердила оновлену стратегію нацбезпеки

У вівторок парламент Литви затвердив оновлену стратегію національної безпеки.
Про це повідомляє портал Delfi.
За документ проголосували 107 членів Сейму, ніхто не був проти, один утримався.
У стратегії перераховані 14 загроз, небезпек і факторів ризику.
Оновлений проект Національної стратегії безпеки підготував ще попередній уряд, останній раз стратегія переглядалася в 2012 році і планувалося адаптувати її до ситуації, що змінилася.
Першим номером у стратегії є конвенційна військова загроза, яку представляють "підготовка і воля Російської Федерації до використання військової сили для досягнення своїх цілей, концентрація і розвиток її військових потужностей по сусідству з Литовською Республікою".
Під другим номером у списку загроз вказані замасковані військові і розвідувальні засоби, які використовують зарубіжні держави і які можуть бути використані з метою надання негативного впливу на політичну систему Литви, її військову міць, правоохоронні органи, соціально-економічну стабільність та ін.
На третьому місці в списку загроз значаться загрози єдності євроатлантичної спільноти - це процеси загального і регіонального характеру, діяльність третіх країн, які можуть послабити трансатлантичні відносини, зобов'язання НАТО щодо колективної оборони, можливості Євросоюзу проводити загальну політику.
У списку загроз і небезпек також зазначаються нестабільність в регіоні і світі, тероризм, екстремізм, радикалізація, інформаційні та кібернетичні загрози, економічна і енергетична залежність, вразливість економіки, соціальна та регіональна відчуженість, демографічна криза, організована злочинність, корупція, екстремальні ситуації на державному та міжнародному рівні.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments