allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Литва затвердила оновлену стратегію нацбезпеки

У вівторок парламент Литви затвердив оновлену стратегію національної безпеки.
Про це повідомляє портал Delfi.
За документ проголосували 107 членів Сейму, ніхто не був проти, один утримався.
У стратегії перераховані 14 загроз, небезпек і факторів ризику.
Оновлений проект Національної стратегії безпеки підготував ще попередній уряд, останній раз стратегія переглядалася в 2012 році і планувалося адаптувати її до ситуації, що змінилася.
Першим номером у стратегії є конвенційна військова загроза, яку представляють "підготовка і воля Російської Федерації до використання військової сили для досягнення своїх цілей, концентрація і розвиток її військових потужностей по сусідству з Литовською Республікою".
Під другим номером у списку загроз вказані замасковані військові і розвідувальні засоби, які використовують зарубіжні держави і які можуть бути використані з метою надання негативного впливу на політичну систему Литви, її військову міць, правоохоронні органи, соціально-економічну стабільність та ін.
На третьому місці в списку загроз значаться загрози єдності євроатлантичної спільноти - це процеси загального і регіонального характеру, діяльність третіх країн, які можуть послабити трансатлантичні відносини, зобов'язання НАТО щодо колективної оборони, можливості Євросоюзу проводити загальну політику.
У списку загроз і небезпек також зазначаються нестабільність в регіоні і світі, тероризм, екстремізм, радикалізація, інформаційні та кібернетичні загрози, економічна і енергетична залежність, вразливість економіки, соціальна та регіональна відчуженість, демографічна криза, організована злочинність, корупція, екстремальні ситуації на державному та міжнародному рівні.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments