allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

ЮНЕСКО відмовила окупантам визнати Херсонес російським заповідником

Об`єкт культурної спадщини належить Україні і ніякі російські закони там не діють.


ЮНЕСКО (Організація Об`єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) відмовилася визнати, що музей-заповідник "Херсонес Таврійський" знаходиться під відповідальністю Росії, яка анексувала український Крим, пише Росбалт.

"На сьогоднішній день не визнає, - сказала постійний представник РФ при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова. - Було голосування в ООН, поки що Крим не визнаний російським у міжнародно-правовому розумінні цього питання".Митрофанова нагадала, що Україна виходить з того, що цей об`єкт культурної спадщини належить їй, ніякі російські закони там не діють.

В ході відеомосту Москва-Париж постпред ЮНЕСКО заявила, що з переходом під так звану "юрисдикцію" Росії, яка окупувала український Крим, заповідник отримав гроші і там проводиться реставрація. Крім того, директор "Херсонеса" регулярно направляє міжнародній організації звіти.

Національний заповідник "Херсонес Таврійський" - велика музейна та науково-дослідна установа, в його склад входять давнє городище, ділянки унікальною сільськогосподарської округи ("хори") і середньовічні фортеці Чембало і Каламіта. У 2013 році Херсонес Таврійський та його хора були внесені в список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Раніше МЗС України застерегло російську сторону від проведення будівельних робіт на території національного заповідника "Херсонес Таврійський" в Криму. "Міністерство закордонних справ України застерегло російську сторону від таких дій, закликало до необхідності дотримання міжнародного права", - говорилося в заяві відомства.


Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments