allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Від кого в Європі Україні варто чекати удару в спину (ІНФОГРАФІКА)

Оригинал взят у saracinua в Від кого в Європі Україні варто чекати удару в спину (ІНФОГРАФІКА)
im578x383-!!!!!!!!!!

Російсько-австрійські домовленості щодо спорудження «Південного потоку» знову загострили питання про справжніх і тимчасових друзів України в Євросоюзі

"ДС", ґрунтуючись на заявах, пропонує поглянути на ЄС з позицій того, які країни щиро підтримують Україну в конфлікті з Росією, які зайняли вичікувальну позицію, хоча публічно вони наші друзі, а від кого Києву варто чекати удару в спину. Хоча, знову ж таки, основні політичні рішення приймаються в Брюсселі, тому така градація є умовною.

im578x383-!

Недруги

Греція
greeceЕллада, як країна, яка є лідером по євроскепсису в ЄС, в принципі не може бути другом України. По-перше, тому що греки не зацікавлені в подальшому розширенні співдружності, про що неодноразово заявляли представники місцевої влади. Адже розширення ЄС може привести до зменшення дотацій, які сьогодні отримує Греція. По-друге, Афіни мають дуже добрі стосунки з Росією в релігійній сфері та на рівні політичних еліт. Також Греція залежить від російського газу і в найближчі роки ситуація не зміниться. Тому сподіватися на підтримку греків в процесі прийняття важливих рішень щодо України на рівні ЄС не доводиться.


Австрія
austria24 червня у Відні у рамках візиту президента РФ Володимира Путіна до Австрійської Республіки керівник "Газпрому" Олексій Міллер і генеральний директор австрійської компанії OMV Герхард Ройсс підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії South Stream Austria GmbH про будівництво газопроводу "Південний потік" на території Австрії по дну Чорного моря в обхід України. Крім того, Австрія вже давно стала державою, яку облюбували українські корупціонери та олігархи-втікачі. Зокрема, зараз там знаходиться Дмитро Фірташ, який чекає рішення місцевої влади про екстрадицію в США.

Чехія
chehiaПредставники влади Чехії були одними з тих, хто не вельми етично висловлювався в на адресу нашої держави в контексті Євромайдану і початку воєнних дій на сході, які почалися після нього. Так, президент Чехії на початку червня заявив, що заворушення на Донеччині та Луганщині було спричинено скасуванням закону, який дозволяв "східнякам" розмовляти російською, як другою державною. Земан також висловився за "децентралізацію" влади в Україні і розповідав про те, що на заході України "правлять бал" бандерівці, ідейний наставник яких - Степан Бандера "закликав вбивати всіх поляків віком від 16 до 60 років". Тобто в цілому повторює основні "месиджі" російської пропаганди. Також Чехія відмовила США в розміщенні системи ПРО, що зіграло на користь Росії.

Угорщина
vengriaЗ одного боку уряд Угорщини погодився збільшити реверс газу в Україну після того, як Росія припинила поставку енергоресурсу до нашої держави на умовах післяплати. В той же час, заяви, які в останні місяця лунали від угорського керівництва повинні насторожити команду нового президента. Зокрема, йдеться про пропозицію прем'єр-міністра цієї країни Віктора Орбана надати автономію та право на подвійне громадянство для мешканців частини Закарпаття, які є етнічними угорцями. Пізніше Орбан заявив, що його не так зрозуміли, але вже невдовзі повторив те ж саме побажання. Крім того, погодившись допомогти Україні в заміщенні поставок російського газу, уряд Угорщини на днях пішов на поклін до "Газпрому", попросивши заповнити їх газові родовища, які сьогодні вільні на 75%.

Напівдрузі

Болгарія
bolgariaГлава болгарського уряду Пламен Орешарскі на початку червня розпорядився призупинити всі роботи в рамках проекту "Південний потік". За словами Орешарскі, це рішення діятиме до завершення розгляду в Європейській комісії, де вважають, що цей проект не відповідає антимонопольним нормативам ЄС. З іншого боку, за даними WikiLeaks, деякі болгарські партії, наприклад, ультраправа "Атака", тісно пов'язані з російським посольством. Це підтверджує і діяльність болгарських правих. Зокрема, депутати місцевого парламенту "Атаки" наполягали на тому, щоб Болгарія визнала результати псевдореферендуму про приєднання до Росії в Криму.

Німеччина
germanБеручи до уваги власне нацистське минуле, німці чудово розуміють, чим загрожує всій Європі перемога Росії на українському фронті. Тому канцлер Ангела Меркель зайняла принципову позицію і не втомлюється вимагати від Росії припинення агресії щодо України, і регулярно погрожуючи Кремлю економічними санкціями третього рівня. Однак, при цьому Берлін намагається не робити різких випадів у бік Москви, оскільки німецький бізнес та економіка все ще достатньо сильно залежні від російського ринку та енергоресурсів. Крім того, серед німецької політичної еліти немало друзів Владіміра Путіна, що також гальмує більші рішучі кроки Німеччини для захисту інтересів ЄС в Україні.

Франція
franceПід час кількамісячного Євромайдану французи намагалися не втручатися в українські справи. Але, після російської анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі Париж був змушений втрутитись. Президент країни Франсуа Оланд, разом з іншими колегами-керівниками країн ЄС засуджував дії Москви. Але в той же час, саме Франція залишається найменш подразливою країною співдружності для Росії. Чим нещодавно скористався Оланд, запропонувавши посередницьку місію між Україною та Росією для залагодження конфлікту. Хоча, з цієї місії поки нічого не вийшло і, швидше за все, вона була заявлена лише як прикриття для продовження співробітництва Москви та Парижу у військовій сфері. Адже, контракт на поставку в РФ французьких десантних кораблів "Містраль" залишається в силі.

Італія, Іспанія
italy,spainЦі дві країни надто залежні від російського газу, щоб відважитись на відкрите протистояння з Росією. Крім того, у випадку Італії, РФ зберігає тут доволі непогані політичні зв'язки ще з часів епохи правління Сільвіо Берлусконі. Зрештою, існуючий на Апеннінах рівень корупції завжди забезпечував комфортні умови для просування тут російських інтересів. Що ж стосується Іспанії, то, в політичній площині Мадрид не наважується на однозначну позицію щодо подій в Україні ще й тому, що проблема розколу країни для нього самого доволі актуальна. Політичні еліти Каталонії планують провести референдум про відокремлення від решти країни вже восени цього року. І будь-яка заява по ситуації в Україні, де йде штучний розвал країни, може лише розізлити опонентів влади.

Нідерланди
ГолландияМіністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс заявив 23 червня, що введення третього пакету санкцій щодо Росії ще не на порядку денному. При цьому він висловився за те, аби Київ та Москва сіли за стіл переговорів. Однак, Тіммермас прямо заявив, що Москва веде плутану політику, закликаючи до діалогу і підтримуючи сепаратистів одночасно. Крім того, Голландія повністю призупинила військову співпрацю з Росією у зв'язку з подіями на Донбасі та анексією Криму.

Друзі

Польща
polandПольща є вічним адвокатом України в Європи, країною, з якою нам вдалося встановити міцний і справжній мир щодо суперечливих історичних епізодів і основним союзником США в Східній Європі. Власне, всі ці фактори в сумі є запорукою того, що Україна завжди може сподіватися на якнайширшу підтримку Варшави на рівні ЄС. І нашій співпраці навряд чи завадить касетний скандал, який нещодавно розгорівся у наших сусідів.

Литва, Латвія, Естонія
Lithuania,загруженное,латвияПодібні фактори визначають і дружні стосунки України з країнами Прибалтики. Крім того, у випадку цих трьох держав відіграє важливу роль ще й фактор страху. І Латвія, і Литва, і Естонія, як і Україна, ще не так давно була в єдиному союзі з Росією, а зараз також знаходяться під прицілом військової машини Кремля, попри те, що є членами НАТО. Адже, навіть в керівництві Північно-Атлантичного альянсу визнавали, що в разі нападу Росії на Прибалтику, захищати цю територію буде дуже складно. Тому, прибалти чудово розуміють, що вони з Києвом в одному човні і тому робитимуть все можливе, аби захистити наші інтереси на рівні Євросоюзу.

Кіпр
kiprСвоїм недругом і другом України Кіпр Росія зробила в 2013 році, коли банківська система острова зазнала краху, а Москва відмовилась надати Нікосії кредитну підтримку. Хоча, саме російський капітал займав значне місце в сховищах кіпрських банків. Також Кіпр зацікавлений в підтримці України як опонента Росії і в світлі схожості наших територіальних проблем. Адже, в 70-х роках минулого століття Туреччина захопила частину Кіпру, як в березні цього року Росія захопила Крим.

Фінляндія
finlandЧастково це стосується і Фінляндії, яка також межує з Росією і після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі вже заявила, що готова переглянути свій нейтральний статус і вступити в НАТО. В цьому випадку США отримає повний контроль над курсом політичних еліт Фінляндії, а отже, зможе спрямувати його на користь України.

Велика Британія
velikobritaniiaАнглія була одним з гарантів безпеки України відповідно до Будапештського меморандуму і те, що зараз Лондон не в змозі вплинути на позицію Росії і забезпечити виконання цього документу, безумовно б'є по зовнішньополітичним амбіціям великого королівства. Москва своїми діями в Криму та на Донбасі кинула Великобританії виклик і тепер англійці робитимуть все, щоб поквитатися за це. Крім того, країна традиційно знаходиться в команді найближчих друзів США, які зараз найбільше зацікавлені в тому, щоб нанести переможного удару Москві на українському фронті.

Швеція
shvedКоролівство Швеція в останні місяці наздоганяє Польщу за кількістю позитивних і дружніх заяв, які лунають на підтримку України. А нещодавно урядом Швеції була прийнята нова стратегія підтримки нашої держави на 2014-2020 роки. Цей документ передбачає три пріоритети - укріплення економічної інтеграції з ЄС і розвиток ринкової економії; укріплення демократії, посилення уваги до захисту прав людини і верховенства права; збереження навколишнього середовища.

Норвегія
NorvegСтабільно доброзичливе ставлення до Києва демонструє і Норвегія. Королівство підтримувало введення всіх санкцій, спочатку проти колишніх українських високопосадовців в лютому, а пізніше проти Росії. Також Норвегія збільшила в цьому році допомогу Україні в чотири рази - до $25 млн.

(c) Дмитро Буковський

http://espreso.tv/article/2014/06/25/vid_koho_v_yevropi_ukrayini_varto_chekaty_udaru_v_spynu_infohrafika
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments