allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Малиновий Клин

Малиновий Клин
Возможно, это изображение (карта и текст «малиновий клин мллерово шахти волгодонськ ростов-на-дону ростов- сальськ тихорецък краснодар анапа новоросйськ майкоп ставрополь будьонновсък геленджик сочі черкеськ @ukrainian_map hunmapper»)
В історичній етнографії Малиновим Клином називається українська за складом населення Кубань, що розташована на узбережжі Чорного та Азовського морів. Малиновий Клин (Закубання і заселені українцями райони Ставропольського краю), заселявся у ХІХ ст. українськими селянами, подібно до того, як заселявся українцями Жовтий, Сірий і Зелений Клин. Утворився в період з XVIII до XIX століть внаслідок переселення запорозьких козаків та українських селян, переважно з Полтавщини та Чернігівщини.
Навіть за переписами 1930-х рр. з українським народом самоідентифікувалося 62 % людності Краснодарського краю, але відтак через Голодомор та зросійщення частка жителів з російською самоідентифікацією збільшилася. Натепер 82 % Краснодарського краю вважають себе росіянами, чимало з яких досі говорять говірками Наддніпрянщини (відомих під загальною назвою «балачка») і відносять себе до неформального субетносу кубанських козаків. 😃🇺🇦
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment