allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Малиновий Клин

Малиновий Клин
Возможно, это изображение (карта и текст «малиновий клин мллерово шахти волгодонськ ростов-на-дону ростов- сальськ тихорецък краснодар анапа новоросйськ майкоп ставрополь будьонновсък геленджик сочі черкеськ @ukrainian_map hunmapper»)
В історичній етнографії Малиновим Клином називається українська за складом населення Кубань, що розташована на узбережжі Чорного та Азовського морів. Малиновий Клин (Закубання і заселені українцями райони Ставропольського краю), заселявся у ХІХ ст. українськими селянами, подібно до того, як заселявся українцями Жовтий, Сірий і Зелений Клин. Утворився в період з XVIII до XIX століть внаслідок переселення запорозьких козаків та українських селян, переважно з Полтавщини та Чернігівщини.
Навіть за переписами 1930-х рр. з українським народом самоідентифікувалося 62 % людності Краснодарського краю, але відтак через Голодомор та зросійщення частка жителів з російською самоідентифікацією збільшилася. Натепер 82 % Краснодарського краю вважають себе росіянами, чимало з яких досі говорять говірками Наддніпрянщини (відомих під загальною назвою «балачка») і відносять себе до неформального субетносу кубанських козаків. 😃🇺🇦
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment