allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

2 квітня день пам'яті Папи Римського Івана Павла ІІ (1920-2005).

2 квітня день пам'яті Папи Римського Івана Павла ІІ (1920-2005).
Він був одним з найяскравіших релігійних діячів і впливових лідерів ХХ століття, миротворець, антикомуніст, богослов, святий Католицької церкви, канонізований у 2014 році.
У 2001 р., попри поважний вік і фізичний стан, Іван Павло ІІ з п'ятиденним візитом відвідав Києв і Львів та наповнив серця українців вірою і свободою, сказавши - "Не бійтесь".
"Іван Павло ІІ був легендарною постаттю. Він не лише став першим Папою Римським неіталійського походження за останні 445 років, одним із наймолодших понтифіків за всю історію церкви і першим Папою слов’янського походження.
Він став першим Папою, який переступив поріг юдейської синагоги і мусульманської мечеті. У 2001 році він уперше, починаючи з часу розколу християнської церкви на православну і католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію.
Загалом він здійснив понад 200 пастирських поїздок, в тому числі й 104 закордонні подорожі.
Побував Іван Павло ІІ і в Україні (червень 2001).
Перше, що він зробив, зійшовши з трапу літака - став на коліно й поцілував українську землю, розстелену на білій тканині. Він цитував Шевченка і Сковороду, молився в церкві на Аскольдовій могилі, жартував і благословляв людей на стадіоні "Чайка". Для багатьох вірних то була незабутня зустріч",
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments