allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Звірства чекістів НКВД: Історик показав унікальний документ

Записи свідчать про те, що молодих жінок перед розстрілом роздягали і грали з ними в "доктора". Людей перед розстрілом били палицями і мідними трубами. Також у них відбирали особисті речі, одяг і чекісти забирали їх собі.

Матеріали Військового Трибуналу Київського військового округу від 1939 року розказують про діяння чекістів, про їх катування і розстріли. Про це повідомляє історик Костянтин Богуславський на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України.

У документі з суду йдеться про групу чекістів з НКВД Житомира. Їх судили за "порушення соціалістичної законності".

Записи свідчать про те, що молодих жінок перед розстрілом роздягали і грали з ними в "доктора". Людей перед розстрілом били палицями і мідними трубами. Також у них відбирали особисті речі, одяг і чекісти забирали їх собі.

Жінок роздягали іноді догола і так водили на розстріл. Робили це для того, щоб подивитися на голих, і як вони на це реагуватимуть.

На суді керівник групи отримав 20 років таборів, але в 1941 році він знадобився радянській владі і його відпустили. У жовтні 1941 року він звільнився і попрямував в мотострілкову бригаду НКВД.

"Далі кар'єра зростає, як на дріжджах: заступник начальника Розвідувального відділу і заступник начальника оперативної групи НКВС партизанських загонів Калінінського фронту, капітан держбезпеки. Заступник начальника Розвідувального відділу і заступник начальника оперативної групи НКДБ партизанської бригади Вишнева (Вітебська область), підполковник держбезпеки", - зазначив Богуславський.

Керівник групи в 1948 році став керуючим справами Міністерства збройних сил СРСР, полковником. Далі: начальник Контрольно-ревізійної інспекції Господарського управління Міністерства збройних сил СРСР. Після: начальник Інспекції Господарського управління Міністерства збройних сил СРСР.

"Хороша кар'єра для людини, що грала в доктора з жінками, які йшли на розстріл, що бив мідною трубою по голові засуджених "трійкою" і їхав додому з пакунками речей тільки що розстріляних в'язнів. Але і це не все. Під завісу життя він став письменником. Випустив 2 книжки для дітей та юнацтва про подвиги розвідників", - додав історик.

Стенограма за посиланням.

  Subscribe
  • Post a new comment

   Error

   default userpic

   Your reply will be screened

   Your IP address will be recorded 

   When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
   You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments