allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Країни Балтії засуджують Росію за фальшування історії


07.05.2020 10:57
 
Декларація, в якій лідери країн Балтії вказують на радянські злочини, скоєні в окупованих Литві, Латвії та Естонії, була опублікована у зв’язку з 75-річчям закінчення Другої світової війни

        , , 04 2020
Літаки літають над Спаською вежею московського Кремля під час генеральної репетиції параду Дня перемоги в Москві, Росія, 04 травня 2020 рокуEPA/SERGEI ILNITSKY Dostawca: PAP/EPA.

Президенти країн Балтії Ґітанас Нуседа, Еґілс Левітс та Керсті Кальюлайд засудили російські спроби фальсифікації історію. Йдеться про роль, яку відігравав Радянський Союз у розв’язанні Другої світової війни та радянські злочини, скоєні в окупованій Литві, Латвії та Естонії.

Декларація лідерів країн Балтії була опублікована у зв’язку з 75-річчям закінчення Другої світової війни. У ній читаємо, що спотворення історичних подій, які призвели до спалаху війни та подальшого поділу Європи, є «жалюгідною спробою фальсифікації історії та підриву принципів, які панують у сучасному світі».

Лідери Литви, Латвії та Естонії наголосили, що для багатьох країн Центральної та Східної Європи закінчення війни не є символом свободи. Один режим був замінений іншим, а країни Балтії були анексовані Радянським Союзом. Президенти підкреслили, що окупація їхніх країн, яка триває майже півстоліття, - це урок, що заохочує боротися за історичну правду. Вони також наголосили на важливій ролі НАТО у підтримці міжнародної безпеки та стабільності Європи. У спільній заяві президенти Литви, Латвії та Естонії також віддали шану всім жертвам війни.

Президент Литви Ґітанас Науседа заявив агентству BNS, що мета спільної декларації - привернути увагу до того, що історію неможливо переписати. Політик зазначив, що останнім часом Росія проводить політику історичного ревізіонізму, що особливо помітно у спробах виправдати свою роль у підписанні пакту Молотова-Ріббентропа. «Історія - це історія, а факти - факти», - сказав литовський лідер. У свою чергу, за словами латвійського президента Еґілса Левітса, «фальсифікація історії - це свого роду гібридна війна».

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments