allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

За прикладом України та країн Балтії: Узбекистан витісняє російську мову

В Узбекистані опублікований законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність для держслужбовців за ведення діловодства не державною мовою.

Як пояснили в Міністерстві юстиції країни, відповідно до закону, «в органах державної влади і управління робота ведеться державною мовою і в разі потреби забезпечується переклад на інші мови». Також зазначається, що проект закону охоплює діяльність держорганів і організацій, і адміністративна відповідальність може бути застосована тільки відносно посадових осіб, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.

На обговоренні законопроект пробуде до 10 травня.
У поясненні до документа зазначено, що законодавці орієнтувалися на приклади подібних в Україні, Латвії, Литві, а також Таджикистані. Досвід з питання про використання державної мови цих країн названий позитивним. При цьому, з українських нормативних актів автори навели як приклад закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятий у квітні 2019 року.
Мін'юст Узбекистану пояснює актуальність доповнення статті КоАП тим, що, хоча єдина державна мова в республіці - узбецька, «в даний час в деяких державних установах діловодство ведеться не державною мовою, а іншою».
У РФ вже висловили стурбованість, що закон нібито обмежить права російськомовного населення. У Мін'юсті Узбекистану на це відповіли, що законопроект «ніяким чином не обмежує конституційні права націй і народностей, що проживають на території республіки».
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments