allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

За прикладом України та країн Балтії: Узбекистан витісняє російську мову

В Узбекистані опублікований законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність для держслужбовців за ведення діловодства не державною мовою.

Як пояснили в Міністерстві юстиції країни, відповідно до закону, «в органах державної влади і управління робота ведеться державною мовою і в разі потреби забезпечується переклад на інші мови». Також зазначається, що проект закону охоплює діяльність держорганів і організацій, і адміністративна відповідальність може бути застосована тільки відносно посадових осіб, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.

На обговоренні законопроект пробуде до 10 травня.
У поясненні до документа зазначено, що законодавці орієнтувалися на приклади подібних в Україні, Латвії, Литві, а також Таджикистані. Досвід з питання про використання державної мови цих країн названий позитивним. При цьому, з українських нормативних актів автори навели як приклад закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятий у квітні 2019 року.
Мін'юст Узбекистану пояснює актуальність доповнення статті КоАП тим, що, хоча єдина державна мова в республіці - узбецька, «в даний час в деяких державних установах діловодство ведеться не державною мовою, а іншою».
У РФ вже висловили стурбованість, що закон нібито обмежить права російськомовного населення. У Мін'юсті Узбекистану на це відповіли, що законопроект «ніяким чином не обмежує конституційні права націй і народностей, що проживають на території республіки».
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments