allanhan (allanhan) wrote,
allanhan
allanhan

Росія підписала Мінські угоди, тому є стороною конфлікту на Донбасі, – Маас

30/04/2020 19:23
ГЛАВА МЗС ФРН ГАЙКО МААС

Росія є стороною конфлікту в Україні, що підтвердила підписанням Мінських угод. Відтак, саме в такій ролі її і розглядають партнери по нормандському формату.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас після відеоконференції голів МЗС ФРН, Франції, України та Росії в четвер, 30 квітня, повідомляє “Укрінформ”.

“Для нас було і залишається очевидним, що є також основою для нормандського формату, що сторонами угоди є Москва і Київ, що Росія і Україна підписали Мінські угоди, а не Німеччина або Франція, тому саме вони залишаються для нас сторонами конфлікту”, – заявив Маас, відповідаючи на запитання про намагання Кремля представити стороною переговорів підтримуваних Росією бойовиків.

За словами Мааса, глава МЗС РФ Сергій Лавров підтвердив сьогодні визнання Мінських угод російською стороною, що має означати визнання відповідальності за їх виконання.

Керівник німецького зовнішньополітичного відомства також зазначив, що в другому півріччі минулого року на Заході “безпосередньо відчули, що прихід до влади президента України Володимира Зеленського надав сильного імпульсу Мінському процесу”.

Новий український лідер показав готовність до компромісу і зробив великий внесок у те, щоби процес знову почав просуватися, зазначив Маас.

Він також зауважив, що, попри складність спілкування у відеорежимі, міністри показали спроможність обговорити “дуже-дуже багато пунктів при наявності подекуди дуже-дуже різних оцінок” і при цьому знайти певні компроміси і досягти певних результатів при надзвичайно складних стартових умовах.

Утім, у веденні таких складних перемовин персональний контакт є надзвичайно важливим, вважає глава МЗС ФРН, який виступив ініціатором відеоконференції.

Наступну подібну зустріч планується провести приблизно за місяць.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments